Kalendarz imprez

Kalendarz imprez

WRZESIEŃ

3 września, godz. 11.00 – 22.00

Hoym Industry Fest

Organizator: Urząd Miasta Rybnika

Festiwal sztuk industrialnych: muzyka, film, fotografia, tatuaż itp. oraz
debaty, warsztaty dla dzieci. Wstęp wolny.

Zabytkowa Kopalnia Ignacy ul. Mościckiego 3

6 września, godz. 17.00 – 18.30

Czas Na Kino

Świeżo upieczony rozwodnik zabiera dzieci na Święto Dziękczynienia do pełnego ekscytujących tajemnic amerykańskiego miasteczka. Wstęp: bezpłatnie. Gatunek: familijny

Zabytkowa Kopalnia Ignacy ul. Mościckiego 3

8 września, godz. 18.00

„Okiem Boogiego” - Wernisaż wystawy

Wystawa fotografii podróżniczej Wojciecha Bajera. Wystawa dostępna do 6 października, od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00-19.00

ICK (były Dom Kultury) ul. Mościckiego 15

13 września, godz. 17.00 – 18.00

Czas Na Kino

Film pełnometrażowy serialu „Tomek i Przyjaciele”. Tomek jest małą niebieską lokomotywą. Razem z grupą przyjaciół -przeróżnych pociągów - dbają o to, aby wszystko przebiegało sprawnie na czas.

Wstęp: bezpłatnie. Gatunek: familijny, animacja

Zabytkowa Kopalnia Ignacy ul. Mościckiego 3

16 września, godz. 10.00 – 11.00

Niewiadomska Kuźnia wiedzy -„Magia kontra nauka”

Pokaz eksperymentów fizyczno-chemicznych, który ukazuje że chemia jest trochę magiczna, a magia trochę chemiczna. Na pokazie uczestnicy będą mieli możliwość rozstrzygnięcia czy z wody można wyczarować sok, czy można nadmuchać balon bez pomocy ust oraz jaki jest sposób na odczytanie magicznego pisma.

Wstęp 10 zł/os.

ICK (były Dom Kultury) ul. Mościckiego 15

16 września, godz. 11.00 – 13.00

„Kosmetyki naturalne” - warsztaty artystyczne

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość stworzenia naturalnych kosmetyków np. dezodorant, pasta do zębów, balsam do ciała. Wykonane kosmetyki można zabrać do domu. Zapisy i płatność do 11 września. Materiały w cenie warsztatów.

Wstęp: 35 zł/os., 30 zł/ z Kartą Seniora Miasta Rybnik

ICK (były Dom Kultury) ul. Mościckiego 15

17 września, godz. 15.00

Europejskie Dni Dziedzictwa

W programie:

15.00 - zwiedzanie z przewodnikiem kopalń "Marcel" w Radlinie i "Anna" w Pszowie. Wyjazd autokaru z parkingu na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy. Ilość miejsc ograniczona - konieczna rezerwacja.

17.30 - Wykład Jacka Kamińskiego pt. "Cudze chwalicie, swego nie znacie. Projekty Hansa Poelziga w rejonie Rybnika. (Sala konferencyjna ICK) 18.30 - "Jak umierały kopalnie" - prezentacja książki pod red. A. Kapłanka. (Sala konferencyjna ICK)

Zabytkowa Kopalnia Ignacy ul. Mościckiego 3

20 września, 17.00 – 18.00

Czas Na Kino

Po tym jak śnieżna zamieć zaskoczyła Kate i Humphrey podczas zbierania pożywienia, ich dzieci postanawiają wyruszyć na poszukiwania i sprowadzić ich do domu. Nie wszystko jednak będzie takie proste, gdyż na ich drodze staną cztery złe wilki. Wstęp: bezpłatnie. Gatunek: przygodowy, animacja

Zabytkowa Kopalnia Ignacy ul. Mościckiego 3

22 września, godz. 17.00 – 18.40

Ignacy bez fury

Rodzinna gra plenerowa na sportowo w ramach Międzynarodowego Dnia bez Samochodu. Wspaniała zabawa, która pozwoli rodzicom i dzieciom spędzić ze sobą czas inaczej niż zazwyczaj. Wstęp wolny

Zabytkowa Kopalnia Ignacy ul. Mościckiego 3

27 września, godz. 17.00 – 18.40

Czas Na Kino

Pies odnajduje sens swego istnienia, gdy po odejściu z tego świata niespodziewanie odradza się ponownie w kolejnym psim wcieleniu. Wstęp: bezpłatnie. Gatunek: familijny, komedia

Zabytkowa Kopalnia Ignacy ul. Mościckiego 3

30 września, godz. 19.00

Koncert zespołu - COAST PATROL

W ramach cyklu „Ignacy wieczorową porą- czyli Niewiadomski salonik kulturalny”. COAST PATROL to generująca niesamowitą energię i silne emocje formacja z Górnego Śląska, tworząca muzykę Pop, Rock, RnB. Wstęp: 15,00 zł/os.

Zabytkowa Kopalnia Ignacy ul. Mościckiego 3

do 31 października

XVI Regionalny Konkurs Dziennikarski „Świat według ciebie”

Konkurs adresowany do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tematyka prac konkursowych powinna dotyczyć aktualnych problemów młodych ludzi i środowiska, w którym żyją, coś czego sami doświadczyli, coś czym się interesują, coś co zaobserwowali. Do Konkursu można zgłosić artykuł prasowy, reportaż, wywiad lub recenzję. Na prace czekamy do 31.10.17, ogłoszenie wyników 23.11.2017.

do 10 listopada

VI Konkurs Piosenki Filmowej „Zapomniana melodia”

Konkurs otwarty dla osób z umiejętnościami wokalnymi, które lubią zapomniane melodie. Konkurs skierowany do osób od 16 lat. Repertuar solisty powinien składać się z dwóch utworów: piosenki z filmu polskiego i z filmu zagranicznego. Na zgłoszenia czekamy do 10 listopada.